Image by Caleb Woods
Line separator
אודות עמותת
פרפר נחמד 

היי נעים מאד ותודה שאתם כאן, להכיר קצת יותר מקרוב את הסיפור שלנו.

ליתר דיוק את הסיפור של צחי נעים ז"ל. עמותת "פרפר נחמד" פרשה כנפיים בזכותו, האדם וההשראה מאחורי ערכים של נתינה, קבלת האחר, ואהבת חינם.

צחי נולד עם פיגור קשה, עם אוטיזם, עם חוסר יכולת לדבר. בחייו הקצרים שהסתיימו בגיל 38 מדום לב, הוא הספיק ללמד את הסובבים אותו המון –

על כך שניתן לתקשר דרך העיניים, על קבלה, הכלה, הוא הפך את כל מי שהכיר אותו לאדם טוב יותר. 

מאחורי "פרפר נחמד" סדרת הילדים האהובה על צחי, עומדים 7 מייסדים המנהלים אותה יחדיו. כולם חברו על מנת לתת, לצד שיפור השיח החברתי,  מעטפת רחבה של כלים, מענה ואהבה להורים ולילדים כאחד.

אודות
העמותה

עמותת "פרפר נחמד" ע"ש צחי נעים ז"ל.

עמותת מלכ"ר למתן עזרה ותמיכה לילדים על הספקטרום האוטיסטי.

 

היריעה קצרה מלהכיל את החזון של עמותת "פרפר נחמד". הצבנו לעצמנו עשרות מטרות, שלבטח רק ילכו וייתוספו, חלומות גדולים להגשים. יש עמותות רבות וטובות הפועלות למען ילדים בסיכון ומשפחותיהם, כן ירבו.

ובכל זאת, יש לנו מטרות נוספות, אישיות, מדם ליבנו.

עמותת "פרפר נחמד" נוסדה, כאמור, על שם צחי נעים ז"ל ואנו פועלים מתוך השליחות שלו. כמעט לכל אחד ממייסדי העמותה יש נגיעה אישית וקרובה לילדי הרצף, תשוקה אמיתית ולהט אינסופי לבנות עמותה שהיא בית, קהילה מחבקת, מרחב מוגן ומעצים, לילדים עצמם ולמשפחותיהם.

צחי, בדומה לילדים ובוגרים רבים בעלי צרכים מיוחדים, סבל מחוסר קבלה על ידי החברה. חווה לגלוג, שיפוטיות, חוסר רגישות וחוסר קבלה. הוא נפטר עוד לפני שמלאו לו 40 מדום לב, לא הספיק לממש את הפוטנציאל שלו, להשתלב בעולם התעסוקה, לחוש ולהעניק משמעות. מתוך המקום הזה, אחת השאיפות המרכזיות שלנו היא, לשנות את השיח בחברה הישראלית בכל הקשור לקבלת השונה בכלל, צרכים מיוחדים והספקטרום האוטיסטי בפרט. זהו נר לרגלנו, לשלב בעלי צרכים מיוחדים במקומות תעסוקתיים, להפוך את החברה שלנו לפתוחה ומקבלת. אנו כעמותה נפעל למען יצירת מודעות חברתית כלפיי כל נושא קבלת האחר.

כחלק מהחזון של עמותת "פרפר נחמד" נייצר שיתופי פעולה בין מסגרות חינוך רגיל לחינוך מיוחד, נגייס קבוצות נוער לפעילות ערכית, נקים מערכי שינוי לקבלת השונה, נפעל ללא לאות להגברת המודעות ועוד ועוד.

כאמור, החזון שלנו, המטרות שלנו, השאיפות והתוכניות רבות ומופלאות. בזכות התרומות שנגייס, נוכל להקים מקומות מיוחדים לילדים, לארגן חופשות למשפחות ולתת מענה רחב ומשאבים נוספים. שיתופי פעולה עם ידוענים, הופעות, ימי כיף, פעילויות מעצימות ומקדמות עבור הילדים, הם מבחינתנו, רק ההתחלה...

אנו מודים לכל אחד ואחת ואחד שלוקח חלק במסע שלנו, בין אם דרך התנדבות, תרומות או כל היענות ושיתוף פעולה.

שתמיד נהיה בצד הנותן ויחד נהפוך את העולם למקום בו יש מקום מאפשר ואוהב לכולם.

חזון
העמותה

 
WhatsApp Image 2021-05-03 at 09.29_edited.jpg
 

מייסדיי העמותה

עידן נעים

Idan Profie.jpg

 בן 34 נשוי לחלי ואבא ל2 בנות-אריאל בת 7 ועומר בת שנתיים. מפיק אירועים למעלה מעשור עם עבר של ניהול אולמי שמחות.

"במרץ 21, אחרי שנה של קורונה, החלטתי להגשים חלום גדול ולהקים עמותה שתסייע למשפחות וילדים בעלי צרכים מיוחדים. להנציח את המורשת של צחי וללמד את הדור הצעיר לקבל את האחר"

רועי וכטל

Roei Profile.jpg

רועי וכטל

בן 34 נשוי ואבא לדן בן 3. 

מנהל צוות ב-madgicx חברת תוכנה המתמחה בתחום השיווק הדיגיטלי.

"הצטרפתי לעמותה מתוך רצון לתרום לחברה ולקדם את נושא קבלת השונה."

חלי נעים

Heli Profile.jpg

בת 31-נשואה לעידן מייסד העמותה ואמא ל2 בנות, אריאל בת 7 ועומר בת שנתיים. מזה עשור, מנהלת פרסום בדיגיטל, מתמחה בעולמות השיווק והפירסום. 

"חשוב לי לעשות טוב לאנשים שסביבי, ולהכניס לחייהם אור ושמחת חיים. צחי גיסי שהיה ילד אוטיסט, חשף אותנו לעולם אחר של אהבה, נתינה וקבלת השונה. הוא הותיר בנו את התשוקה לייצר לילדים כמהו ולמשפחות המתמודדות עם ילדי רצף,  בית ופעילויות שימלאו את צרכיהם ויעשירו להם את החיים."

צורי נעים

Tzori Profile.jpg

בן 74 נשוי ואב ל-4 ילדים. קובי בן 45, (צחי ז"ל), עידן בן 34 ועינב בת 39. חשב בכיר של חברת צמפיון מוטורס למעלה מ-40 שנה.

"צחי היה והינו אהבתי הגדולה, הקשר יוצא הדופן בינינו ניכר בכל דקה, פעולה ומבט. העשייה דרך העמותה חשובה לי מאוד, במיוחד כאשר אני יודע איך כל הורה וילד מרגישים מקרוב"

כוכי גילקרוב

Kochi Profile.jpeg

בת 34 נשואה ואמא ל3 ילדים ליאב בן 11 הלל 7 ומאי 4. עוסקת בתחום ניהול כספים ורכש, בעלת תואר ראשון במשפטים  וסטודנטית לתואר ראשון במדעי ההתנהגות. 

"הלל בתי האמצעית היא ילדה עם צרכים מיוחדים, לפני 5 שנים היא אובחנה עם שיתוק מוחין, מוגבלות שכלית התפתחותית ואוטיזם. העמותה היא הזדמנות נהדרת להעניק לאוכלוסייה אשר קרובה לליבי"

חן בן-חור

Chen Profile.jpeg

בת 26, רווקה, עבדה 4 שנים בעמותת אלו"ט-אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם. הדריכה בבית "לאה רבין" לאנשים מאובחנים עם אוטיזם. מנהלת מרכז יום ותעסוקה, מענה עבור אוכלוסייה בוגרת.

"שמחה ומתרגשת להיות חלק מעמותת "פרפר נחמד" אשר כוונתה לתת מענה מדהים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם. מאז ומתמיד הייתה לי אהבה וחיבור לתחום החינוך המיוחד "

הילה קלימי

Hila Profile.jpeg

בת 50 רווקה, מגיעה מתחום ההייטק.

חברותית ,אמביציוזית פועלת להגשים את מטרותיה באדיקות.

 

"אני דוגלת בעזרה לזולת ו'חיה ותן לחיות'. פתיחות, כבוד ונימוסים הם נרות לרגלי, מאמינה גדולה בתהליכים עצמיים ואלטרנטיביים"

בעלי תפקידים נוספים